Zonguldak açıklarında batan kuru yük gemisi olan ‘Kafkametler’ adlı gemide kaybolan 7 kişilik mürettebatın arama çalışmaları devam ediyor. 19 Kasım 2023’te fırtına nedeniyle mendireğe çarparak batan gemideki kayıp personeli bulmak için Sahil Güvenlik, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, AFAD ve diğer ekipler arama ve tarama faaliyetlerine katılıyor. Ayrıca, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne bağlı Nene Hatun Gemisi de çalışmalara destek veriyor. Gemi kurtarma enkaz kaldırma şirketi ise batık geminin enkazını kaldırma çalışmalarını yürütüyor. Aynı tarihte karaya oturan başka bir gemi olan ‘Pallada’ isimli kargo gemisinin söküm çalışmaları da devam ediyor.